Тонкощі укладання керамограніта

28 листопада 2016 в Новини та статті

Керамограніт — міцне покриття, яке виробляють під величезним тиском. Навіть підвищені навантаження не завдадуть йому шкоди, однак, щоб повністю розкрити переваги цього матеріалу, необхідний правильний монтаж. Але як правильно встановлювати керамогранітную плитку? Про це ми розповімо нижче.

Плюси і мінуси керамограніта

Коротко пробіжимося по переваг і недоліків такого покриття:

на Жаль, є і недоліки. Незважаючи на жорсткість, керамограніт досить крихкий, так що йому потрібно ідеально вирівняний підлогу, інакше одного разу покриття трісне з-за нерівномірного навантаження.

Укладка плитки з хрестиками

Як укладати керамограніт (інструкція)

Етап 1: підготовка

Для початку підготуйте основу за допомогою цементної стяжки. На її дозрівання знадобиться приблизно місяць. Також треба зняти з плиток захисні шари, які залишаються після виробництва. Метод зняття шару залежить від його складу: парафін знімається шпателем, в той час як віск можна стерти мильним розчином.

Керамогранітні плити досить важкі й однорідні (тобто не мають часу), так що якщо клей виявиться слабенький, то покриття не приклеїться. Тому для монтажу придбайте клей класу С2: він має зчепленням з поверхнею вище 1Н/мм2 — цього вистачить для нашої задачі. Разом з тим треба пам'ятати про крихкість матеріалу — якщо несуча конструкція зрушиться, покриття може роздутися, а то і зовсім відвалитися. Саме тому суху суміш клею краще розводити за допомогою эластификаторов, щоб зробити його більш еластичним.

Етап 2: укладання покриття

Коли підстава буде готове, можна приступати до монтажу плиток. Для початку нанесіть два шари клею. Обидва повинна бути рівні від 1 до 3 мм, але перший необхідно накладати гладкою частиною шпателя, а другий — зубчастої. Непотрібний розчин найлегше прибирати вологою тканиною. Після монтажу першого виробу поставте наступну плитку ребром до сусідньої, а потім опустіть в клей. Щоб плитки було рівновіддалені один від одного, використовуйте хрестики-роздільники.

Якщо роботи проходять у великому приміщенні (від 50 до 70 м2), залиште шов. Але для плитки, що укладається зовні, його роблять вже через 25 м2. В малих приміщеннях залиште вільний простір шириною від 3 до 12 мм між покриттям і стіною — пізніше його можна наповнити герметиком і закрити плінтусом. Також не забувайте про зазори для виходів труб. Що стосується швів, то якщо плитка вже пройшла калібрування, опалюють приміщення круглий рік, а вирівняні крайки можна обійтися мінімумом в 1 мм.

Етап 3: заключні роботи

Щоб плитка не обсипалася», шви потрібно заповнювати після висихання. Затірку необхідно втиснути в облицювання кельмою, а після зняти непотрібний розчин. Через півгодини плитку можна очистити від зайвого миючими засобами.

Ось і все! На цьому монтаж плитки з керамограніта можна вважати закінченим. Ходити по свіжому покриттю можна через 3-4 дні (якщо дуже треба використовувати приміщення, поставте місток), а мити поверхню — по закінченні 15 днів.

Розкішні способи прикрасити інтер'єр травертином Підлогове покриття з керамограніту
Меню
Наші клієнти
Потрібна консультація по плитці?
0800 212 712
Чекаємо Вашого дзвінка з понеділка по суботу з 9.00 до 19.00
Рус / Укр
Весь ассортимент
← Вгору